blog-img

۹۷۰ میلیارد تومان سود از طریق سجام واریز شد

شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه اعلام کرد: هفته پایانی خرداد امسال بیش از ۹۷۰ میلیارد تومان سود از طریق اطلاعات سامانه سجام به حساب سهامداران واریز شد.

به گزارش کارگزاری توسعه فردا از شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، اطلاعات منتشر شده درباره جزئیات واریز مطالبات جاری و سنواتی سهامداران در هفته پایانی خرداد امسال نشان می‌دهد که در این بازه زمانی، چهار ناشر سود سنواتی و ۶ ناشر سود جاری صاحبان سهام خود را پرداخت کرده‌اند.

واریز سود سنواتی ۴ ناشر

بر اساس این گزارش، در این دوره زمانی چهار شرکت‌ «صنایع پتروشیمی دهدشت، داروسازی ابوریحان، مجتمع فولاد خراسان و بیمه پاسارگاد»، سود سنواتی ۱۶ هزار و یک سهامدار را که شامل ۳۶ میلیارد و ۸۹۱ میلیون تومان می‌شود را با استفاده از سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) واریز کرده‌اند.

واریز سود جاری ۶ ناشر

همچنین در هفته پایانی خرداد ماه امسال، ۶ ناشر «سرمایه‌گذاری ملی ایران، سرمایه‌گذاری ارس صبا، پارس فولاد سبزوار، پتروشیمی تندگویان، همکاران سیستم و سیمان کردستان»، سود جاری ۷۲۹ هزار و ۹۷۶ سهامدار که شامل ۹۳۴ میلیارد و هفت میلیون تومان می‌شود را توسط سمات و از طریق سامانه سجام واریز کرده‌اند.

سجام چیست؟

سجام یک سامانه زیرساختی برای شناسایی مشتریان برای ورود به باشگاه بزرگ بازار سرمایه ایران است که همه فعالان این بازار اعم از سرمایه‌گذاران، مشتریان و مدیران نهادها در این سامانه، فقط یک بار برای همیشه اطلاعات خود را در آن ثبت خواهند کرد و پس از احراز هویت حضوری و غیرحضوری قادر به دریافت خدمات مبتنی بر داده های تایید شده خواهند بود.

بر اساس این گزارش، از طریق این سامانه اطلاعات هویتی، شماره حساب، شماره تلفن همراه، آدرس الکترونیکی و اقامت دائمی فرد ثبت می‌شود و از آن به بعد هیچ نهاد مالی نیازی به دریافت مجدد اطلاعات آن سهامدار را ندارد.

سهامداران می‌توانند با مراجعه به سایت www.Sejam.ir ثبت نام و احراز هویت سجام را به صورت الکترونیکی انجام دهند.

مزایای سجامی شدن

دریافت کد معاملاتی برای ورود به بازار سرمایه، دریافت سودهای جاری، سنواتی و سود سهام عدالت، امکان ورود به درگاه ذینفعان بازار سرمایه و استفاده از خدمات آن شامل میز خدمت الکترونیک، مشاهده و گزارش دارایی، دریافت گواهی سهام، فهرست مجامع و برگزاری مجامع به صورت الکترونیک، گزارش سود های پرداخت شده، تاریخچه سود سهام عدالت و گزارش حق تقدم استقاده نشده، از جمله مزایای ویژه ثبت نام و احراز هویت در سامانه سجام به شمار می‌رود.

ارسال نظرات

نظرات ، انتقادات و پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید.

heading